Головна » 2017 » Травень » 19 » Формування національно-патріотичної свідомості школярів через систему виховної діяльності педагога-організатора
13:57
Формування національно-патріотичної свідомості школярів через систему виховної діяльності педагога-організатора

За  такою темою  пройшов  виїзний  міський семінар-практикум для педагогів-організаторів навчальних закладів м. Кам’янського. Семінар проведено за ініціативою адміністрації СЗШ №19, підтримки департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської ради, голови Правління  ПАТ «Дніпро АЗОТ» Сидорова С.Л., який надав автобус для  його   проведення, адміністрації Авангардської середньої загальноосвітньої школи с. Вербівське Васильківського району Дніпропетровської області.

Відкрила семінар методист методичного кабінету  при департаменті з гуманітарних питань міської ради Долина Л. М.  Вона привітала учасників,  ознайомила з планом   роботи.  У теоретичному блоці  виступили директор СЗШ №19 Сухракова Л.Ф., заступник  директора   з навчально-виховної роботи Приходько О.М., педагог-організатор Бондаренко С.М., які презентували заклад, сучасні виховні технології, що використовуються в роботі педагога-організатора з метою  формування національно-патріотичної свідомості школярів, форми та методи патріотичного виховання в системі навчально-виховної роботи школи через екскурсійну роботу.

У практичному блоці за маршрутом: м. Камянське – с. Вербівське –  с.Рубанівське – м.Камянське – учасникам семінару було запропоновано здійснити екскурсії за станціями: «Патріотична: «Долі з автографом війни»,  «Відлуння Другої світової війни», «Історична: «Стежина історії козацької доби», «Літературна: «Іван Манжура – патріот свого краю», «Екологічна: «Мить в природі тільки мить, збережемо її нащадкам», «Етнографічна: «Культурно-історичні традиції українців», «Народознавча: «Я був і залишаюсь українцем», «Духовна: «Архітектурна спадщина українського народу». Також було запропоновано  взяти участь у ворк-шопі «Невідома Дніпропетровщина».  У ході екскурсій педагоги-організатори вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів пам’ять загиблих кам’янчан в зоні АТО та воїнів с. Вербівське, що відали життя  в  другій Світовій війні, відвідали хату-музей видатного ученого-фольклориста, класика української літератури, народного поета Придніпров’я Івана Манжури, музей побуту, Державну заповідну територію,   Храм Покрови Пресвятої  Богородиці с.Рубанівське.

Під час ворк-шопу, проведеного на базі Авнгардської середньої школи Долиною Л.М., методистом методичного кабінету при департаменті з гуманітарних питань Кам’янської міської ради та  Клєвцовою А.Ф., методистом з туристсько-краєзнавчої роботи Центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді «Горицвіт», учасники семінару методом жеребкування були об’єднанні в 5 груп. Отримавши теки з методичними підказками (шаблони екскурсій, технологічні картки тощо), приклади туристсько-краєзнавчих маршрутів та необхідне для роботи приладдя, вони розробляли екскурсійні маршрути шляхами Дніпропетровщини, а потім їх презентували. Під час проектної діяльності спостерігались висока інтенсивність групової взаємодії, активність і самостійність учасників, їх життєвий досвід і особисте переживання, що є основними відмінностями ворк-шопу від заходів іншого типу.

Одна із груп розробила маршрут берегами річки Дніпро, друга  – познайомила присутніх з Приорільщиною, інші запропонували екскурсії «Дружба без кордонів», «Шляхами загублених скарбів», «Родзинки м.Дніпра». В процесі роботи виникло багато ідей, що залишились за межами розроблених екскурсій та будуть реалізовані в подальшому в виховній діяльності педагогів-організаторів.

Вагомим доповненням до практичного блоку став екскурсійний супровід Алексієвської Л.В., члена спілки гідів України, Асоціації індустрії гостинності України, Національної спілки журналістів України, міського краєзнавчого товариства «Кам’янське – Дніпродзержинськ», що був здійснений під час переїзду до сіл Вербівське та Рубанівське.

У рефлексійному блоці міського семінару педагог-організатор СЗШ №19 Бондаренко С.М. і керівник музейного комплексу «Джерело» Щербина Г.І. провели майстер-клас з виготовлення сувенірів з державною символікою. Завершився семінар фітбеком: «Актуальний мікрофон» та врученням сувенірів найактивнішим його  учасникам. 

Підводячи підсумки виїзного міського семінару-практикуму «Формування національно-патріотичної свідомості школярів через  систему виховної  діяльності педагога-організатора», методист методкабінету
Долина Л.М. наголосила на тому, що знання  про рідний край і його історичне минуле, віра у велич свого народу, впевненість у власні сили, розуміння краси природи та відродження українських традицій зіллються у могутню ріку патріотизму та любові до України, допоможуть у роботі педагогам-організаторам навчальних закладів під час виховання майбутніх справжніх українців.
Переглядів: 144 | Додав: SEP | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar