Головна » 2017 » Квітень » 26 » Семінар вчителів музичного мистецтва
10:09
Семінар вчителів музичного мистецтва

Дев’ятнадцятого квітня 2017 року на базі навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» №24 був проведений семінар вчителів музичного мистецтва на тему: «Художньо-естетичне виховання учнів – процес формування індивідуального творчого потенціалу та особистісно-творчого самовираження дитини».

Відкрила роботу семінару методист МК  при департаменті з гуманітарних питань міської ради Бабенко Маргарита Миколаївна. Вона ознайомила присутніх з особливостями STEAM-освіти як актуальної інновації в українській освіті. Акцентувала увагу, що це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничонауковий компонент + інноваційні технології. Технології використовують навіть у вивченні творчих, мистецьких дисциплін. Наприклад, за кордоном музикантів навчають не тільки музикувати, але і використовувати комп'ютерні програми для створення музичних творів. У STEAM-освіті активно розвивається креативний напрямок, що включає творчі та художні дисципліни (промисловий дизайн, архітектура та індустріальна естетика і т.д.). Тому що майбутнє, засноване виключно на науці, навряд чи когось порадує. Але майбутнє, яке втілює синтез науки і мистецтва, хвилює нас вже зараз. Саме тому вже сьогодні потрібно думати, як виховати кращих представників майбутнього.

Запропонована програма семінару була досить насиченою та розширеною. Спочатку відбулося знайомство учасників семінару із навчальним закладом. З історією закладу вчителів ознайомила директор – Котенко Тетяна Григорівна.

В теоретичний блок роботи семінару входила доповідь заступника директора з НВР Багашової В.М. на тему: «Інтегровані уроки як основний засіб підвищення активності учнів на уроках музичного мистецтва».

В 2017 році педагогічний колектив НВК № 24 вперше приймав участь у Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2017». В рамках цієї виставки прийняли участь в конкурсі тематичних номінацій з роботою «Проектні технології як інноваційний ресурс вдосконалення науково-методичної роботи в закладі», в якій поділилися досвідом створення та впровадження в навчально-виховний процес соціально-педагогічних проектів. Одним з них є проект: «Інтегровані уроки як одна із форм інноваційного підходу до організації навчального процесу». В своїй доповіді заступник директора і поділилася досвідом роботи колективу з даного питання. Тому практичний блок семінару розпочався саме з двох інтегрованих уроків: в 3-А класі за темою: «Великодні дзвони» (інтегрований урок музичного мистецтва та трудового навчання) та в 7-А класі – тема: «Мюзикл» (інтегрований урок музичного мистецтва та зарубіжної літератури).

Актуальний, змістовний тренінг «До толерантності через діалог» був проведений для учасників семінару директором закладу Котенко Т.Г.

Досвідом впровадження інноваційних технологій на уроках музичного мистецтва поділилися вчителі Панич І.Д. (методика оживленої презентації «Скрайбінг»), Присвітла Г.А. (методика Карла Орфа), відкривши для присутніх «Педагогічний кейс».

Приємним завершенням практичної частини семінару стала презентація творчого портфоліо художньо-естетичного об’єднання учнів «Дивосвіт».

Вчителі музичного мистецтва обмінялися враженнями про проведений семінар, висловили побажання колективу НВК № 24. Загальний підсумок роботи семінару підведений в ході роботи круглого столу та  надані методичні рекомендації всім присутнім:

  1. Опрацювати теоретичний матеріал за темою “STEAM освіта. Світ інноваційних можливостей ”.
  2. З метою стимулювання інтересу учнів до навчальної діяльності впроваджувати в практику роботи інтегровані уроки та інноваційні технології навчання, завдяки яким пасивна форма навчання учня змінюється на активну творчу працю.
  3. Прагнути до безперервної самоосвіти, ґрунтовного володіння знаннями, що є однією з основних форм становлення педагогічної майстерності.
  4. Проектувати характер навчальної взаємодії на основі демократичних засад із урахуванням особистісних можливостей та диференціації завдань.
  5. Створювати організаційно-педагогічні умови для розвитку ініціативи, самостійності, творчих здібностей учнів.
Здійснювати компетентнісний підхід до навчання, який має забезпечувати результат навчання, а не нарощування обсягу знань.
Переглядів: 141 | Додав: SEP | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar