Головна » Статті » 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського

Педагогічна рада у формі ділової гри "Від Софії Русової та Василя Сухомлинського до НУШ" в НВК №24

З нагоди 100-річного ювілею видатного педагогу В.Сухомлинського в НВК №24 було проведено педагогічну раду у формі ділової гри "Від Софії Русової та Василя Сухомлинського до НУШ".

Метою заходу було пропагувати педагогічні ідеї В.О. Сухомлинського, розширити знання учасників семінару про педагогічну культуру та її основні складові, формувати вміння організовувати і проводити інтерактивні форми роботи з учнями і вчителями, розвивати навички педагогічної культури, стимулювати самовдосконалення вчителя.

Педагоги закладу разом із батьками попрацювали в групах, висловили думки стосовно впровадження нової реформи в освіті.

Про педагогічну культуру вчителя завжди говорилося багато. Особливо це актуально сьогодні, коли використовується технологічний підхід в освіті. Видатні педагоги (Сухомлинський , Ващенко, Штейнер, Монтессорі та ін.) ставили перед особистістю вчителя великі вимоги. В.Сухомлинський у своїх працях постійно акцентує увагу на необхідності педагога любити дитину.

Педагог повинен піклуватися про те, щоб навчально – виховний процес, який він організовує, містив у собі ситуацію успіху. Це має стосуватися діяльності як індивідуальної, так і групової. Педагог повинен володіти силою сугестивного впливу за допомогою елементів педагогічної техніки. Однак в жодному разі вчитель не повинен зловживати здібністю до навіювання.

Для вчителя важливо розуміти внутрішній світ дитини, поважати його внутрішній стан, говорити правду, хоч інколи й гірку. Якщо учень відчує, що вчитель цікавиться його емоційним станом, прагне допомогти , то прийме зауваження вчителя і довірить йому свою долю. При цьому вчитель має нести відповідальність за наслідки своїх педагогічних дій.

Велике значення має емоційна культура вчителя, його психологічна компетентність. Без цього не можна створити ситуації успіху ні дітям, ні самому вчителю.

В.О.Сухомлинський говорив: «В наших школах не повинно бути нещасних дітей – дітей, душу яких пригнічує думка, що вони ні на що не здатні. Успіх у навчанні – єдине джерело внутрішніх сил дитини, які породжують енергію для подолання труднощів, бажання вчитися.»

Сучасні педагогічні технології, які є особистісно орієнтованими, вимагають великої майстерності від педагога, глибоких знань з педагогіки та психології.

Вчитель може використовувати елементи різних педагогічних технологій, але без створення ситуацій успіху у навчально – виховному процесі неможливо досягти того, щоб учні мали пізнавальний мотив і бажання самовдосконалюватись.

Вибираючи освітні технології, вчитель має пам’ятати, що у кожної дитини є задатки, які можуть розвинутися у здібності; побачити їх, розвинути – це обов’язок педагога. Знання методик, технологій, знання дитини – ознака високої педагогічної культури вчителя.

Саме такі завдання ставить сьогодні перед педагогом НУШ.

Педагогічний колектив НВК №24 готовий до реформ і змін у сучасній освіті.
Категорія: 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського | Додав: SEP (01.10.2018)
Переглядів: 386 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar