Головна » Статті » Центр практичної психології і соціальної роботи

Група ризику – у зоні уваги педагогів

13.04.2017 року на базі  СЗШ № 40 був проведений семінар-практикум для практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів за темою «Психологічний супровід  дітей категорії групи ризику», актуальність  якої  пов’язана з проблемами  розвитку дітей та  їх  адаптації у суспільстві.

Директор школи Зєбзєєва Анжела Григорівна зазначила, що своєчасне  виявлення психологічних  труднощів, емоційних  розладів  і порушення поведінки, особливостей у психофізичному розвитку дитині є важливим завданням психологічної служби. Аби розв’язати його, фахівець має бути обізнаним у питаннях дезадаптаційної поведінки  учнів,  вміти ефективно  взаємодіяти  з  ними.

На семінарі були розглянуті фактори ризику, під впливом яких у дітей формується шкільна та соціальна дезадаптація, розлади  емоційної та поведінкової сфер,  розглянуті та визначені  психологічні особливості дітей  молодшого шкільного віку різних категорій, які відносяться до  «групи ризику». 

Учасники семінару  ознайомились з напрямками корекційної-розвивальної роботи практичного психолога СЗШ № 40 Солнцевої О.А., одним  з  яких є  метод сипучої анімації,  та мали змогу практично  опрацювати  метод на інтерактивному занятті «Експресивна композиція на склі» з використанням  сипучого матеріалу, фруктів та прянощів.   Практичним психологам був представлений психологічний етюд «Гімн самому собі або Декларація самооцінки», який виконали учні 11 класу.

Цікавою для гостей закладу була екскурсія до шкільного музею     «Моє Лівобережжя»  та перегляд музичної казки «Незнайка та його друзі», акторами якої були учні 2-х класів.

На завершенні семінару-практикуму  учасники висловили свої враження  у  рефлексивній  вправі  «Вільний  мікрофон» та підвели підсумки  роботи   семінару.
Категорія: Центр практичної психології і соціальної роботи | Додав: SEP (20.04.2017)
Переглядів: 69 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar