Головна » Статті » Центр практичної психології і соціальної роботи

«Соціальне партнерство як засіб розвитку батьківської компетентності в умовах діяльності дошкільного навчального закладу»

25 січня 2018 року у Центрі «Сузір'я» відбулося засідання методичного об'єднання соціальних педагогів ДНЗ м.Кам'янського на тему «Соціальне партнерство як засіб розвитку батьківської компетентності в умовах діяльності дошкільного навчального закладу», який провела соціальний педагог ДНЗ-ЦРД №27 Ніколіч В.О.

Робота з батьками завжди була традиційною складовою дошкільної освіти. Нині ефективність дошкільної освіти пов’язана з організацією освітнього процесу на засадах партнерства. Це спонукає оновити зміст і форми співпраці педагогів закладів дошкільної освіти з батьками вихованців.

В рамках методичного об'єднання фахівці ознайомились з правовими засадами щодо організації взаємодії закладів дошкільної освіти з батьками. Також розглянули види та принципи ефективної взаємодії та різні форми і методи, спрямовані на формування взаєморозуміння та довіри, побудови ефективного партнерства між закладом дошкільної освіти і родиною.

В практичній частині заходу була представлена Парціальна програма розвитку соціальних навичок взаємодії дітей від 4 до 6-7 років «Вчимося жити разом», де фахівці пройшли апробацію діагностичного матеріалу, рекомендованого у методичному посібнику до програми та ознайомилися з деякими інтерактивними формами взаємодії педагогів з батьками.

Щоб налагодити в дошкільному закладі повноцінний виховний процес, педагогам потрібно побачити в сім’ї партнера, бо головними експертами в вихованні дитини виступають самі батьки, адже ніхто не знає своєї дитини і не розуміє потреб сім'ї краще них. Одже, саме дорослі учасники освітнього процесу мають усвідомити значущість партнерської взаємодії між закладом освіти і родиною, оскільки така співпраця покликана створити сприятливі умови для виховання здорової, соціально адаптованої, всебічно розвиненої дитини.
Категорія: Центр практичної психології і соціальної роботи | Додав: SEP (29.01.2018)
Переглядів: 72 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar