Головна » Статті » Корекційно-розвиткове відділення

Втрутимось у проблему раніше, ніж вона завадить щастю дитини!

13 вересня в Центрі «Сузір’я» відбулась зустріч фахівців Центру з батьками  дітей раннього віку дошкільних навчальних закладів за темою «Затримка мовленнєвого розвитку: міфи і реальність». 

Кількість дітей з порушеннями мовленнєвого розвитку невпинно зростає», - зазначила директор Центру «Сузір’я»  В.Г. Кутецька. За результатами психолого-педагогічного вивчення дітей в умовах міської психолого-медико-педагогічної консультації, саме порушення мовлення посідає перше місце серед інших нозологій у місті. 

Мовлення – один з найбільш потужних факторів розвитку дитини, необхідна основа мислення та його знаряддя. Тому дуже важливо, щоб у малюка воно своєчасно формувалось, адже затримка, як правило несприятливо впливає на інтелектуальний розвиток дитини, фахівці називають мовленнєву затримку «вторинною затримкою пізнавальної діяльності».

Практичний психолог та вчитель-логопед Центру ознайомили батьків з віковими нормами розвитку мови дитини, зазначили внутрішні та зовнішні фактори, що несприятливо впливають на розвиток, зазначили «маркери», що можуть стати підставою для занепокоєння батьків.

Також батькам презентували послуги Раннього втручання, яку надають фахівці Центру. Це - сімейно-центрована комплексна допомога дітям від народження до 4-х років з порушенням здоров’я або ризиком його виникнення, а також їх сім’ям, для покращення якості їх життя.

У ході конструктивного діалогу, батьки отримали відповіді на питання щодо розвитку мовлення дітей, та всі разом дійшли висновку, що у разі виникнення проблеми, чекати, що «все само минеться» - це вкрай безвідповідальна позиція.
Категорія: Корекційно-розвиткове відділення | Додав: SEP (15.09.2017)
Переглядів: 44 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar