Головна » Статті » Майстер-клас

Кунісайга — японська клаптева техніка
Кунісайга — японська техніка, виникла через бажання переробити старе кімоно, точніше ще раз використати дорогий шовк. В Японії за основу брали дощечку і робили на ній надрізи по ескізу.  Вставляючи шматочки кімоно в отвори —  створювали справжні шедеври мистецтва. Зараз це захоплююче заняття поширене по всьому світу. Кінусайга — це клаптева техніка, де вам не буде потрібна ні нитка, ні голка. Поціновувачам картин в стилі печворк ця техніка припаде до душі. Її великий плюс ще і в тому, що можна створювати картини разом з дитиною. Для початку раджу вибирати малюнки простіше — з великими елементами.

Крок 1. Готуємо матеріали для створення картини

  • Відрізи тканини різних кольорів;
  • Лінійка;
  • Клей-карандаш, або клей ПВА;
  • Маркер;
  • Ножиці;
  • Макетний ніж або скальпель;
  • Стек з тупими кінцями або будь-яке інше плоске і негостре пристосування;
  • Екструдований пінопласт;
  • Готовий малюнок.

Крок 2. Переносимо малюнок на пінопласт

Намічаємо рамку майбутньої картини. Потім обводимо маркером обраний малюнок. Якщо малюнок не складний, ви можете самі його намалювати розбивши на сегменти. Пронумерувавши частини, ви не заплутаєтесь розподіляючи кольори. Після того, як малюнок перенесено, вам потрібно розрізати його на сегменти, щоб розкроїти тканину.

 

Крок 3. Робимо заглиблини для тканини

Прорізаємо макетним ножем по контуру всі елементи малюнка на 3-5 мм углиб. Будьте обережні працюючи з ножем!

Крок 4. Вирізаємо деталі з тканини

Тепер, коли основа повністю готова, беремо клаптики тканини. Вибираємо необхідні кольори і фактури з тканини. Ви сміливо можете поєднувати будь-які кольори і види тканини, головне, щоб матеріал не був занадто тонким або занадто прозорим, щоб не дуже розтягувався.
Визначившись з кольорами вашої майбутної картини, розподіліть вирізані паперові сегменти на тканині. Вирізайте по контуру, зробивши припуск по периметру в 5 мм. Також потрібно вибрати тканину для фону самої картини.

Крок 5. Створення картини

Щоб тканина гарно та акуратно виглядала, рекомендуємо її проклеювати. Можна використовувати клей-карандаш, або клей ПВА. Нанесіть тонкий рівномірний шар клею на пінопласт. Відрізки тканини потрібного кольору і форми розподіліть на їх місця і акуратно притисніть, щоб клей схопився. Використовуйте зовсім небагато клею, щоб він не виступив з лицьового боку тканини. Коли клей схопиться (потрібно близько хвилини для ПВА), візьміть інструмент, яким ви будете заправляти край клаптів. Це може бути будь-який плоский і не гострий предмет (я користуюся стекою). І акуратно, деталь за деталлю, послідовно заправляйте край тканини в прорізані заздалегідь пази. Коли всі елементи картини будуть на місці, ви можете додати якісь елементи (на кшталт блискіток, крапельок, іншого дріб’язку), що пожвавлять вашу картину. Рамку можна оформити як з контрастної тканини, так і використати багет, приклеївши його за допомогою клей-пістолету та пофарбувавши акриловою фарбою


От і все! Тепер вам залишається тільки повісити картину на стіну.

Спеціальний дошкільний навчальний заклад №40 «Вогник» Камянської міської ради
Завідувач Путіліна Альона Вікторівна, член ВГО «АПДО»
Керівник гуртка Дуфнік Алла Анатоліївна.

Категорія: Майстер-клас | Додав: SEP (03.03.2017)
Переглядів: 639 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar