Головна » Статті » Майстер-клас

Веселковий рис власноруч

Розвивальні сенсорні коробки стають дедалі популярнішими. І не дивно! Адже завдяки їм так просто створити яскравий мікросвіт для дитячих відкриттів. До того ж ігри з використанням сенсорних коробок стимулюють пізнавальні процеси дитини, розвивають її дрібну моторику тощо. Наповнити таку коробку можна, зокрема, яскравим кольоровим рисом. Розповімо, як приготувати його.Кольоровий рис — чудовий матеріал для сенсорних ігор з дошкільниками. Виготовити такий рис доволі просто. Для цього знадобляться:

  • сирий білий рис (найліпше використовувати «довгий» рис, він — твердіший і міцніший за круглий);
  • харчові барвники різних кольорів;
  • оцет.
У пластикові контейнери або в інші чисті ємкості з кришкою висипаємо по склянці рису. Додаємо в кожний контейнер по кілька крапель харчового барвника певного кольору і столову ложку оцту, щоб закріпити фарбу. Відтак закриваємо контейнер і струшуємо рис, щоб він добре перемішався й пофарбувався. Після цього висипаємо рис на пергаментний папір і запікаємо в духовці приблизно 45 хв. за температури 200 °С. Яскравий кольоровий рис — готовий!

Способів використання веселкового рису — безліч! Насамперед ним можна наповнити сенсорну коробку для ігор. У такому разі бажано, щоб крупи було чимало, аби діти могли занурювати в неї певні предмети. Малечі дуже сподобається, наприклад, відшукати в яскравій кольоровій суміші схований «скарб». Також можна запропонувати дітям знайти в коробці пару до певного предмета, як-от гудзика, монети, олівця, магнітика тощо. Спочатку дошкільники мають розглянути той чи той предмет, доторкнутися до нього, а вже потім — віднайти його пару в коробці.

Кольоровим рисом можна навіть малювати. Для цього на аркуш звичайної розмальовки слід нанести клей. А відтак — розфарбовувати, посипаючи зображення кольоровим рисом. Таке заняття буде до вподоби дітям молодшого дошкільного віку. А от старшим дошкільним можна вже запропонувати самостійно створити ту чи ту картину за допомогою кольорового рису на чистому аркуші паперу.

Переконані, малечі сподобається взаємодіяти з веселковим рисом! Адже дошкільникам швидко набридають звичні матеріали для дитячої творчості: кольоровий папір, олівці тощо. То чому б не урізноманітнити творче дозвілля дітлахів за допомогою ігор із кольоровим рисом!

Підготувала Яна ШЕВЧЕНКО
Категорія: Майстер-клас | Додав: SEP (15.05.2017)
Переглядів: 110 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar