Головна » Статті » Всеукраїнський тиждень права

Тиждень права в КЗ «Технічний ліцей імені Анатолія Лигуна»

Адміністрація КЗ «Технічний ліцей імені Анатолія Лигуна» Кам’янської міської ради інформує, що з 10.12.-14.12.2018 р. у закладі були проведені заходи   в рамках Всеукраїнського тижня права, в яких були залучені учні всіх класів.

Під час правових заходів обговорювалися питання прав людини в Україні: їх місце у суспільно-політичному житті України, а також існуючі у сучасному контексті виклики. Звичайно, значною темою для обговорення стала велика історична дата -  70-річчя  Загальної декларації прав людини, яка була ухвалена 10 грудня 1948 р. у Паризькому палаці Шайо.

Усі класи долучилися до обговорення різних правових питань. Так, наприклад, 8-м класам було запропоновано розглянути права дитини та людини. Особливо яскраво та змістовно відбувся урок у 8-Б.  Учні знайомилися з правами дитини через цікаві запитання у формі гри «Що? Де? Коли?». Команда «Жовті» довели, що вони кращі знавці права серед 8-Б класу.

Протягом правового тижня були проведені антикорупційні уроки. Серед цьогорічних правових питань учні технічного ліцею ознайомились з поняттям «корупція», обговорили причини виникнення такого явища. Дізнались про державні антикорупційні органи. А також запропонували свої шляхи для уникнення корупційних випадків. Серед них найдієвишим визнали забезпечення людей гідними заробітними платами і умовами праці. Найбільш яскраво антикорупційні уроки пройшли в 9-Б, 10-Б, 10-Г,  11-Б класах. А в 11-А класі відбувся урок з представниками юридичної служби міськвиконкому, тож в учнів була можливість отримати професійну консультацію.

Проведення правового тижня цього року вийшло за рамки закладу: так, в Заводському районному у місті Кам'янське відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області була проведена лекція учням Комунального закладу «Технічного ліцею імені Анатолія Лигуна» Кам’янської міської ради. Школярам було роз’яснено про їх права в сфері державної реєстрації актів цивільного стану та проведена екскурсія

10-ті класи вперше писали есе на правознавчу тематику. Їм було запропоновано висловити свою думку щодо четвертого покоління прав людини. У своїх есе учні зазначають незвичність цих прав, їх неординарність та висловлюють думку про необхідність роз’яснювальної роботи в українському суспільстві. Також уроки громадянської освіти протягом цього тижня були проведені у формі практичних занять.

Питання гендерної рівності та боротьби з гендерною дискримінацією також особливо гостро піднімалися та обговорювалися під час тематичних годин спілкування. Особливо яскравими вийшли рольові уроки в 9-А (хлопці і дівчата класу обмінювалися ролями), 9-Б  (обговорення змістовної презентації), 9-В класах (аудиторію вразила мова статистики).

13 грудня в рамках Всеукраїнського тижня права був проведений правовий турнір серед учнів 10-х класів. Команди презентували свої назви, емблеми та девізи. Конкурсна програма складалася з таких конкурсів: 1) юридичний словник – визначення юридичних термінів; 2) «Куди звернутися?» - визначення державного чи правоохоронного органу, до якого слід звернутися в конкретній життєвій ситуації; 3) юридичний аукціон; 4) юридичний брейн-ринг. Вела турнір Гарник Н.А., в журі були представлені учні 11-х класів. Перемогу виборола команда 10-Г класу. Метою турніру було підвищення правової освіти і культури та поглиблення інтересу до юридичних наук.

Протягом тижня в бібліотеці ліцею працювала тематична виставка книжкових видань, присвячена правам людини. Підбиття підсумків Всеукраїнського тижня права відбулося  17.12.18 р. на нараді при директорові, на загальноліцейному зборі учнів. Матеріали викладені на сайті закладу та на офіційній сторінці ліцею в мережі «FaceBook».
Категорія: Всеукраїнський тиждень права | Додав: SEP (19.12.2018)
Переглядів: 24 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar