Головна » Статті » Центр практичної психології і соціальної роботи

Безпека дошкільнят в Інтернеті

1 березня у Центрі «Сузір’я» відбувся Круглий стіл для практичних психологів дошкільних навчальних закладів з питань профілактики комп’ютерної залежності та безпеки в Мережі.

Дошкільнята є найбільш швидкозростаючим сегментом користувачів Інтернету. Діти у цьому віці, зазвичай, легко засвоюють основні навички роботи з ним і дуже пишаються придбаними початковими уміннями.

На цьому етапі діяльність дошкільнят в Мережі повинна проходити за активної участі дорослих, які  грають ключову роль при формуванні у дітей культури безпечного використання Інтернету, - зазначила Мунтян В.О., методист з психологічної служби.

Учасники Круглого столу розглянули питання супроводу дорослими комп’ютерних дитячих ігор. Гра – ведучий вид діяльності  на даному віковому етапі. І якщо дорослі не «ведуть» дитину в грі, то існує велика ймовірність того, що комп’ютерна гра почне вести дитину в реальному житті, вимагаючи певних дій, і, як з’ясовується, іноді небезпечних.

Кутецька І.Г., директор Центру, наголосила на важливості проведення просвітницьких заходів для батьків дошкільнят, підвищення їх психологічної компетентності з питань безпечного користування Інтернетом та профілактики залежності.

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ:

  • Діти дошкільного віку повинні виходити в Інтернет тільки під наглядом батьків (або інших дорослих, наприклад старших братів і сестер).
  • Обмежуйте час перебування дітей в Інтернеті, як і час роботи за комп'ютером, у відповідності з рекомендаціями лікарів і психологів для відповідного віку вашої дитини.
  • Додайте сайти, які ви часто відвідуєте з вашою дитиною, в список Обраного (Favorites), щоб створити для дітей, їх особисте Інтернет-середовище. У дітей в цьому віці розвивається почуття своєї території, тому нехай на вашому домашньому комп'ютері буде їхній власний «Інтернет-куточок».
  • Розкажіть дітям про конфіденційність. Навчіть їх ніколи не видавати в Інтернеті інформацію про себе і свою сім'ю. Якщо на якомусь сайті необхідно, щоб дитина ввела ім'я, допоможіть їй придумати псевдонім, який не розкриває ніякої особистої інформації.
Привчіть дітей повідомляти вам, якщо що-небудь або хто-небудь в Мережі турбує, пропонує або загрожує їм. Залишайтеся спокійними та нагадайте дітям, що вони в безпеці, якщо розповіли вам. Похваліть їх і спонукайте підійти ще раз, якщо випадок повториться.
Категорія: Центр практичної психології і соціальної роботи | Додав: SEP (03.03.2017)
Переглядів: 328 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar