Головна » Статті » Центр практичної психології і соціальної роботи

У категорії матеріалів: 62
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 3 ... 6 7 »

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

Центр практичної психології та соціальної роботи є структурним підрозділом ІРЦ «Сузір’я»

Напрямки діяльності Центру:

  • консультативно-методична допомога психологічним службам закладів освіти міста, координація їх діяльності;
  • аналіз, оцінка, прогноз розвитку психологічної служби системи освіти міста;
  • сприяння підвищенню фахової майстерності спеціалістів психологічної служби; 
  • узагальнення і розповсюдження кращого досвіду фахівців психологічної служби, створення методичної бази з питань їх діяльності;
  • координація роботи 4 фахових методичних об’єднань практичних психологів і соціальних педагогів загальноосвітніх, дошкільних навчальних закладів;
  • здійснення соціальних досліджень;
  • робота постійно діючого консультативного пункту для учасників навчально-виховного процесу з питань навчання, розвитку та виховання дітей різних категорій;
  • консультації з питань діяльності фахівців психологічної служби (єдиний методичний день - четвер);
  • оцінювання діяльності практичних психологів та соціальних педагогів фаховим представництвом; 
  • супровід атестації спеціалістів психологічної служби.
Центр практичної психології і соціальної роботи | Переглядів: 479 | Додав: SEP | Дата: 16.11.2016 | Коментарі (0)

8 червня 2018р. в м. Дніпро на базі КСНРЗ «Дніпропетровський обласний методичний ресурсний центр» відбувся круглий стіл «Актуальні проблеми науково-методичного супроводу діяльності психологічної служби в умовах децентралізації», в якому прийняли участь працівники Центру практичної психології і соціальної роботи ІРЦ «Сузір’я» та керівники методичних об’єднань практичних психологів та соціальних педагогів закладів загальної середньої та дошкільної освіти.

24 квітня 2018 року відбувся фінал IV обласного конкурсу «Психолог року -2018», який проводився відповідно до п.1.6. Плану заходів Міністрерства освіти і науки України щодо розвитку психологічної служби системи освіти на період до 2020 року, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 08.08.2017р за №1127.

Сучасні завдання психологів освіти потребують постійного професійного навчання. Одним із пріоритетних напрямків роботи є  медіація.

Медіатор — це посередник у конфлікті, який допомагає досягти згоди. Будь-який шкільний конфлікт (протистояння учня та вчителя, груп дітей, колективне цькування, сварки серед педагогів тощо) — вибухонебезпечне явище. Тож виявляти та гасити його в зародку — спосіб забезпечити психологічний комфорт під час навчання.

Кожна дитина – проект світу і  несе вона в собі особливу місію. У цих глибоких за змістом словах закладено суть педагогіки життєтворчості ХХІ ст. Проектуючи творчо своє життя, розробляючи і здійснюючи індивідуальний життєвий сце­нарій, особистість опановує не лише необхідні знання, але й компетентність, зрештою, може, найвище мистецтво – мистецтво жити.

Саме питання  розвитку життєвих компетентностейучнів стало ключовим під час проведення міського семінару-практикуму  соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти м. Кам’янського.

Вся історія людства переконливо доводить, що агресія є невід'ємною частиною життя особистості і суспільства. Більш того, агресія володіє могутньою привабливою силою і властивістю заразливості - більшість людей на словах відкидає агресію, а при цьому широко демонструє її у своєму повсякденному житті.

05.04.2018р. на базы Центру «Сузір'я», згідно річного плану,  відбулось засідання методичного об’єднання практичних психологів закладів дошкільної освіти за темою «Превентивна профілактика невербальної агресії учасників освітнього процесу».

Напередодні всесвітнього Дня сміху, 30.03.2018р., в ДНЗ-ЦРД №10 (директор Малюк Т.М.) відбувся практичний семінар для практичних психологів закладів дошкільної освіти «Використання гелотології в практичній діяльності психолога». Гелотологія – наука, яка вивчає вплив сміху на фізичне та психічне здоров’я людини.

1 березня в Центрі «Сузір’я» відбувся супервізійний тренінг для фахівців психологічної служби (тренер – керівник психологічної служби системи освіти Дніпропетровщини Мушинський В.П.).

Семінар - практикум в рамках річного плану роботи методичного об’єднання практичних психологів ДНЗ та НВК відбувся в Центрі «Сузір’я» 15 лютого 2018р. Досвідом з питань психологічного супроводу дітей з інтелектуальними порушеннями поділилась Харченко Вікторія Миколаївна, практичний психолог СДНЗ №12 (завідувачка Кравченко Н.Г.).

08.02.2018 р. на базі Центру «Сузір’я» відбулось тематичне засідання практичних психологів ДНЗ та НВК за темою «Впровадження інклюзивної практики. Психолого-педагогічний супровід». Підготувала та провела захід практичний психолог ДНЗ №34 «Незабудка» Лучкевич О.Г.

1-10 11-20 21-30 ... 51-60 61-62