Головна » Статті » Центр практичної психології і соціальної роботи

Пріоритетні напрями діяльності фахівців психологічної служби у 2017-2018 навчальному році

31.08.2017р на базі Центру «Сузір’я» відбулись установчі засідання методичних об’єднань практичних психологів та соціальних педагогів дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів.

Психологічна служба системи освіти міста – важлива частина цілісної системи освіти. Фахівцям психологічної служби відведена значна роль у формуванні та вихованні кожної дитини, збереженні, зміцненні  психічного, фізичного здоров’я та соціального благополуччя всіх учасників навчально-виховного процесу.

На установчому засіданні фахівці детально обговорили План заходів Міністерства освіти і науки України щодо розвитку психологічної служби системи освіти України на період до 2020 року та окреслили пріоритетні напрями діяльності практичних психологів та соціальних педагогів у 2017-2018 навчальному році.

Впровадження інклюзивної освіти у місті – один із шляхів  у новий цивілізаційний вимір, де верховенствують права і свободи Людини, зазначила І.Г. Кутецька, директор Центру «Сузір’я».

Велику роль на шляху впровадження інклюзивної освіти, належить саме фахівцям психологічної служби, адже саме практичний психолог в інклюзивному середовищі формує психологічну готовність учнів, батьків, педагогів, представників адміністрації до взаємодії з дитиною з особливими освітніми потребами. Така діяльність спрямована на подолання упередженого ставлення до дітей з особливими потребами, руйнування міфів і стереотипів, стигматизації та дискримінації.

Також на засіданні були розглянуті нормативно-правові аспекти психологічного та соціально-педагогічного супроводу навчально-виховного процесу та надані методичні рекомендації щодо ведення документації та протоколів діяльності працівників психологічної служби системи освіти у 2017-2018 н.р.

Категорія: Центр практичної психології і соціальної роботи | Додав: SEP (31.08.2017)
Переглядів: 153 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar