Головна » Статті » Майстер-клас

Чарівне латаття власноруч

За античними міфами, Гера — дружина бога Зевса — знайшла під кущем немовля — Геркулеса, сина фіванської цариці. Не відаючи про його походження, вона вирішила нагодувати малюка своїм молоком. Але маленький Геркулес відштовхнув її, відчув, що опинився в руках ворога. Молоко злої мачухи Гери, розлившись небом, утворило Молочний Шлях. А от із його крапель, що впали на воду, виросло тендітне біле латаття. Цю улюблену квітку давніх греків доволі просто виготовити власноруч. Покажемо, як це зробити із… пластикових ложок.

Крок 1. Готуємо матеріали

Для виготовлення латаття потрібні:

  • пластикові ложки (кількість ложок залежить від творчого задуму — що більше, то пишнішою вийде квітка);
  • ножиці;
  • клейовий пістолет;
  • пластикові пляшки жовтого та зеленого кольорів (також можна використовувати прозорі пляшки — пофарбувати їх у відповідні кольори).

Підготувавши необхідні матеріали, берімося до роботи.

Крок 2. Виготовляємо бутон

Від пластикових ложок відрізаємо «ручки». За допомогою клейового пістолета скріплюємо між собою основи (місця, де були обрізані «ручки») кількох майбутніх пелюсток. Для цього знадобляться три-чотири ложки.

Крок 3. Формуємо квітку

До сформованого бутона по колу акуратно приклеюємо «голівки» ложок, розміщуючи їх так, аби вони не накладалися одна на одну. А потім кріпимо ще три-чотири ряди ложок: бажано ближче до основи — завдяки цьому квітка буде пишною.

Крок 4. Створюємо серединку латаття

Із пластикової пляшки жовтого кольору вирізаємо довгу смужку (ширина залежить від розміру ложки — приблизно 3-4 см для чайної ложки або 5-6 см для столової). Із одного боку смужки за допомогою ножиць нарізаємо торочки. Скручуємо її спіраллю та закріплюємо клеєм на стику, аби не розкрутилася. Утворену серединку вставляємо в квітку торочками догори та приклеюємо.

Крок 5. Прикріплюємо квітку до листків

Із пляшки зеленого кольору вирізаємо два листки латаття серцевидної форми. Приклеюємо до них квітку.

Латаття — готове!

Валентина МИСЬКО, завідувач дошкільного навчального закладу № 9, м. Новоград-Волинський, Житомирська обл.

Категорія: Майстер-клас | Додав: SEP (16.05.2017)
Переглядів: 63 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar