Головна » Статті » Майстер-клас

Містечко чарівних будиночків

Іграшки, створені власноруч, безумовно, особливі. Адже випромінюють тепло та любов до дитини, які дорослі вкладають під час їх виготовлення. Пропонуємо вам майстер-клас із пошиття текстильних будиночків. Гадаємо, дітлахи будуть у захваті від чарівного містечка з таких будиночків. До того ж використання текстильних іграшок сприяє розвитку в дошкільників сенсорного сприймання, зокрема дрібної моторики.

Створити містечко текстильних будиночків — нескладно, головне, поставитися до цього процесу творчо. Викрійки для пошиття текстильних будиночків доволі прості. Однак попри простоту виконання, вони мають надзвичайно милий вигляд. Годі вже й казати про розвивальний ефект текстильних іграшок.

Покажемо, як виготовити текстильний будиночок покроково. Зауважимо, що діти залюбки спостерігають за процесом виготовлення таких іграшок, адже на їхніх очах «оживає» казка, і їм стає так цікаво, хто ж «житиме» у тому чи тому будиночку.

Крок 1. Готуємо матеріали

Для виготовлення текстильного будиночка знадобляться:

тканина салатового кольору в білий горошок; мереживо; гудзики; швейні нитки в тон обраній тканині; викрійка будиночка та деталей декору (віконечка, двері); простий олівець або брусок крейди; ножиці; наповнювач (холофайбер); голки; шпильки.

Підготувавши все необхідне, берімося до роботи!

Крок 2. Працюємо з викрійками

Детально продумуємо образ майбутнього будиночка, можна навіть зробити його ескіз. Створюємо викрійки: малюємо будиночок і його деталі (двері та два віконечка). Відтак вирізаємо паперові викрійки і прикріплюємо їх до тканини за допомогою шпильок.

Крок 3. Вирізаємо деталі

За допомогою простого олівця або крейди переносимо контури паперових деталей на тканину. Для основи будиночка додаємо припуски на шви (приблизно 1 см). Двері та віконечка вирізаємо за розміром викрійки. Прикріплюємо віконечка та двері до основи будиночка шпильками. Беремо мереживо, відрізаємо шматок потрібної довжини.

Крок 4. Зшиваємо деталі

Починаємо зшивати деталі будиночка. Спочатку пришиваємо віконечка, двері, мереживну стрічку, що відділяє дах будиночка. На місці дверей будиночка пришиваємо гудзик. Відтак зшиваємо сам будиночок. На одному боці будиночка залишаємо незастрочене місце завдовжки 3–4 см.

Крок 5. Наповнюємо будиночок

Переходимо до передостаннього етапу роботи. Наповнюємо будиночок холофайбером, акуратно розподіляючи його по висоті виробу. Опісля зашиваємо отвір вручну. На даху будиночка прикріплюємо бантик із мережива, фіксуючи його гудзиком.

Текстильний будиночок — готовий!

Текстильні будиночки можуть бути будь-якими заввишки та завширшки. Усе залежить від фантазії їх творців. Упевнені, малечі сподобається будувати чарівне містечко з барвистих будиночків.

Категорія: Майстер-клас | Додав: SEP (02.03.2017)
Переглядів: 561 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar