Головна » Статті » Майстер-клас

Птах-оберіг власноруч
З давніх-давен українці вірили в магічну силу оберегів, що захищають від усього недоброго й злого. Серед розмаїття оберегів-символів значне місце посідають птахи. Виготовити оберіг у вигляді птаха нескладно. До того ж процес його створення є доволі захопливим для дошкільників. Покажемо покроково, як це зробити.

Крок 1. Готуємо матеріали

Для виготовлення птаха знадобляться:

  • джгутовий або льняний шпагат;
  • різноколірне муліне;
  • тонкі нитки;
  • ножиці;
  • лінійка;
  • дві бусини.

Крок 2. Нарізаємо нитки, формуємо заготовки крил

Для тулуба птаха нарізаємо і складаємо разом 40 відрізків шпагату завдовжки 28 см (це — заготовка для тулуба).

Для крил нарізаємо п’ять комплектів по п’ять відрізків шпагату завдовжки відповідно 34, 32, 30, 28 та 24 см. Заготовки для крил робимо так:

  • формуємо «вісімку» зі складених разом п’яти відрізків шпагату однакової довжини. Усього «вісімок» буде п’ять, кожна трохи менша за попередню, щоб був плавний перехід форми крила;
  • зв’язуємо кожну «вісімку» посередині ниткою.

Для дзьоба птаха нарізаємо три відрізки шпагату завдовжки 12-14 см.

Муліне нарізаємо відрізками завдовжки приблизно 15-16 см. Муліне можна вибрати будь-яких кольорів, але червоний як обереговий колір має бути обов’язково — для обмотування дзьоба, шиї, тулуба, хвоста, для виготовлення лапок і підвішування готового виробу.

Крок 3. Виготовляємо дзьоб

Для виготовлення дзьоба згинаємо складені разом три відрізки шпагату навпіл і туго обмотуємо їх червоним відрізком муліне на відстані приблизно 1-1,3 см від згину. Кладемо витки муліне один поруч з іншим, поступово перекриваючи кінчик і закріплюючи його.

Прикріплюємо дзьоб до голови птаха: обхоплюємо вільними відрізками дзьоба (три з одного боку, три з другого) посередині заготовки для тулуба і туго фіксуємо ниткою.

Крок 4. Формуємо голову

Згинаємо заготовку для тулуба. Обмотуємо шию червоним відрізком муліне (відстань від дзьоба — 1-1,2 см) і ховаємо кінчики ниток під обмотку.

Крок 5. Виготовляємо крила

Беремося за обмотування крил кольоровими нитками. Це особливо копіткий процес, оскільки тут не можна помилитися — необхідна симетрія.

Від середини «вісімки» (місця зв’язування) відступаємо 1,2-1,5 см і починаємо обмотувати червоною ниткою в бік середини і далі. Робимо 15 витків до середини і стільки само після неї. Закріплюємо нитку, ховаючи її під намотування. Потім робимо обмотку жовтим кольором — по 15 витків з обох боків від червоного.

Після виготовлення першої деталі крил приміряємо її до тулуба.

Наступні деталі крил виготовляємо аналогічно.

Крок 6. Збираємо деталі птаха

Складаємо обмотані деталі крил одну поруч з одною, зв’язуємо їх посередині (не туго). Вставляємо цю конструкцію всередину тулуба. Примотуємо тулуб за крилами червоним відрізком муліне.

Крок 7. Формуємо хвіст

Розділяємо хвіст на п’ять частин по16 відрізків. На однаковій відстані обмотуємо червоним відрізком муліне. Нерівні кінці хвоста підрівнюємо ножицями.

Тулуб птаха перемотуємо червоним відрізком муліне, роблячи обереговий косий хрест. Прив’язуємо довгу подвійну нитку, за яку можна буде підвісити птаха. Насамкінець прикріплюємо птахові очі з бусин.

Олена БЛАГОВА
Категорія: Майстер-клас | Додав: SEP (02.03.2017)
Переглядів: 626 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar