Головна » Статті » Майстер-клас

Український віночок власноруч
Красу та практичність штучних квітів європейці оцінили ще в ХVІ ст. Їх виготовлення було одним з найпоширеніших видів дозвілля серед аристократів. Такими квітами прикрашали сукні, костюми, капелюхи й зачіски. Часи змінилися, а от захоплення рукоділлям — ні. Нині асортимент матеріалів для творчості значно розширився. Наприклад, квіти для традиційного українського вінка — ромашки, маки, волошки — можна виготовити навіть із картонних лотків для яєць. Покажемо, як це зробити. До цього процесу можна залучити й маленьких «аристократів», ця справа їм під силу.

Крок 1. Готуємо матеріали

Для виготовлення вінка потрібні:

  • картонний лоток з-під яєць;
  • клей ПВА та клейовий пістолет;
  • ножиці;
  • акрилові фарби або гуаш;
  • пензлики;
  • кольоровий папір;
  • гудзики, блискучі камінчики, різноколірні намистини;
  • основа для вінка;
  • стрічки зеленого кольору.

Підготувавши необхідне, берімося до роботи.

Крок 2. Робимо заготовки для квітів

Розрізаємо картонний лоток спочатку на ряди, а потім на окремі чарунки. Краї кожної з них обрізаємо та вирівнюємо ножицями так, аби заготовки вийшли опуклої форми.

Крок 3. Майструємо ромашку

Беремо дві чарунки, стінки кожної з них розрізаємо на кілька тонких смужок, залишаючи середину цілою. Ножицями закруглюємо краї майбутніх пелюсток. Після цього фарбуємо основи з обох боків у білий колір. А коли фарба висохне, склеюємо їх між собою так, аби пелюстки не накладалися одна на одну. Серединку ромашки виготовляємо з жовтого паперу або із жовтих гудзиків чи намистин. Приклеюємо серединку до основи квітки.

Крок 4. Виготовляємо волошку

Розрізаємо стінки двох заготовок так само, як і для ромашки. Однак краї майбутніх пелюсток не закруглюємо, а робимо на кожній з них кутові заглибини. Відтак фарбуємо основи з двох боків у синій колір, а потім склеюємо між собою. Серединку квітки виготовляємо з прозорих камінчиків або чорних гудзиків.

Крок 5. Створюємо мак

Беремо дві заготовки та розрізаємо їх стінки на чотири однакові частини. Заокруглюємо краї. Фарбуємо основи з обох боків червоною фарбою та склеюємо між собою. Серединку маку виготовляємо із зеленого чи жовтого паперу. Формуємо з нього невелику кульку, перемотуємо її контрастними нитками та приклеюємо до квітки. Тоненьким пензликом чорною фарбою малюємо тичинки на внутрішньому боці червоних пелюсток.

Крок 6. Декоруємо вінок

За допомогою клейового пістолета оздоблюємо виготовленими ромашками, волошками та маками основу для вінка. Композицію прикрашаємо стрічками зеленого кольору, з яких формуємо листочки.

Вінок — готовий!

Олена БЛАГОВА, керівник гуртка образотворчої діяльності дошкільного навчального закладу  №10 «Ластівка», м. Кам’янське, Дніпропетровська обл.
 
Категорія: Майстер-клас | Додав: SEP (16.05.2017)
Переглядів: 480 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar